Witlof ei salade
Witlof ei salade om mee te nemen in bentobox
Of gewoon thuis opeten kan ook natuurlijk. Als bij mij de eieren m’n neus uit komen, vind ik een eiersalade nog een redelijk alternatief. Net weer anders en de eiwitten en vetten zorgen er voor dat je niet zo snel honger hebt. Goed om in ketose te blijven en ook ook genoeg calorieën om niet gelijk weer in een spaarstand te duikelen. Witlof past er zo goed bij. En als snack is het zeker goed te nassen 😉 Snij de witlof dan niet, maar gebruik als een schuitje.
Ingrediënten
- 2 stronkjes witlof (± 150 gram) 3,6 khd – 29 kcal – 2,0 eiw – 0,3 vet
- 5 snoeptomaatjes 1,4 khd – 10,5 kcal – 0,6 eiw – 0,0 vet
- wat plakjes komkommer (± 100 gram) 0,13 khd – 1,3 kcal – 0,1 eiw – 0,0 vet
- 2 eieren 0,0 khd – 160 kcal – 14,6 eiw – 11,6 vet
- 1 eetlepel zure mayonaise 0,0 khd – 110 kcal – 0,23 eiw – 12,0 vet
- ¼ gesnipperd uitje 1,0 khd – 5,6 kcal – 0,2 eiw – 0,0 vet
- 1 drupje mosterd
- 1 theelepel kerriepoeder
- zout & peper
- paar sprietjes bieslook
Totaal: 6,1 khd – 316,4 kcal – 17,7 eiw – 24 vet
Bereiden
Kook de eieren bijna helemaal hard. Pel ze en laat ze afkoelen, als je niet meer je vingers brandt aan de eieren kan je het eigeel eruit lepelen en in een kommetje doen. Snij de witlof in stukjes en verdeel de tomaatjes en komkommer erover. Doe de mayo, mosterd, kerriepoeder en het kwart gesnipperde uitje in een kom bij het eigeel. Roer dit tot een sausje en snij daarna de eiwitten in kleine blokjes en voeg ook toe.
Breng het gerechtje op smaak met wat zout en peper en vul de schuitjes (of salade) met het mengsel. Als je klaar bent eindig je door wat bieslook over de schuitjes heen te knippen voor de smaak en het mooi.
Kies hier je tussendoortjes.
Jolande
er staat een druppel mosterd?? dat gaat wat moeilijk. misschien bedoel je een eetlepel?
Matthijs de Leeuw
Figuurlijk bedoelt, doe maar een theelepel.
ymie
is zaanse mayonaize ook goed?
Ineke van Oudheusden
Dat hangt af van het aantal koolhydraten per 100 gram. Nul is altijd goed, 1 gram per 100 gram met mate, meer is lekker laten staan want je hebt het dus ook met 0 gram.
cindy
Kun je de eisalade s’avonds bij het klaarmaken gewoon bij de witlof in de box doen? Wil het morgen meenemen naar me werk.
Ik heb geen tomatjes meer in huis dus die wil ik vervangen door punt paprika. Is dit een lekkere combi of kan ik het beter weglaten?
Daarnaast ga ik er uitgebakken spekjes doorheen doen lijkt me erg lekker!
anneke.vdvoortvdkleij
waar koop je die zure mayonaise gr anneke
matthijs
Wij gebruiken de excellent ambachtelijke maynaise in die weckpotten bij de appie 🙂
Jolanda
Ik heb het wel eens een avond van te voren erin gedaan maar toen was het erg droog. Gister heb ik de saus er los bijgedaan, in een bakje mee genomen en was het een stuk lekkerder. (ei wel l erdoor gedaan)
jolanda
hebben jullie een tip voor de witlof en de spruitjes ?? ik krijg de bittere smaak niet weg nooit gelust maar er zit toch regelmatig witlof in een gerecht . kan ik die vervangen door een andere groenten soort of hebben jullie een tip . dank je wel alvast groetjes Jolanda
matthijs
Spruitjes worden bitter als je ze te lang doet. Dat kn je ook zien aan de gelige kleur als ze te lang gekookt zijn. De spruiten moeten nog mooi groen zijn en een beetje knapperig smaken, dan zijn ze perfect en niet bitter.
Bij witlof is vooral het harde deel binnenin aan de onderkant bitter, dit kan je er uit snijden.
jolanda
dank je wel
Witolama
Dit recept is dat voor 1 of 2 personen?
matthijs
Hoi Witolama,
Al onze recepten zijn voor 1 persoon, behalve als er wat anders bij vermeld staat.
Eet smakelijk 😀
p.veen389
Mooie recepten goed uitgelegd .Wist niet dat je zo lekker kunt eten met weinig koolhydraten.
Bedankt ,ben al 4kg afgevallen,